Doctor’s Search:

Clinic

SYSTEM DAMONA TO WIĘCEJ NIŻ PROSTE ZĘBY
 Ponad 2 miliony pacjentów na świecie zostało wyleczonych systemem Damona, w Polsceponad 25 000. System Damona to unikalna filozofia leczenia, która poza wyrównaniem zębów kreuje szerokie, piękne uśmiechy. Bierzemy pod uwagę wygląd twarzy pacjentów, profile i inne elementy wyglądu, decydujące o tym jak będą oni wyglądać w wieku 40, 50 lat i później. Rezultaty leczenia Systemem Damona wpływają na całe ich życie. Po przeprowadzeniu leczenia z zastosowaniem Systemu Damona wielu pacjentów zauważa zmiany, jakie zaszły w kształcie ich twarzy i profilu. Ten rodzaj poprawy zawdzięczamy terapii Damon System Bracelift™ (Ortolifting), która zapewnia szeroki uśmiech i wspaniały efekt w zakresie estetyki twarzy. Czas leczenia może różnić się w zależności od przypadku, jednak badania wykazały, że terapia prowadzona z udziałem aparatów Systemu Damona trwa do sześciu miesięcy krócej niż leczenie prowadzone z udziałem tradycyjnych aparatów.
INNOWACYJNA TECHNOLOGIA
W zamkach systemu Damona w celu utrzymania drutu  w zamkach zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy.  Pozwala to na szybsze i wygodniejsze  przesuwanie zębów.  W innych rodzajach zamków zastosowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które wiążą łuk do zamków. Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak hamulce w wyniku czego pojawia się tarcie i nacisk, skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.

ZALETY UDOWODNIONE KLINICZNIE:

  •  Nadzwyczajne rezultaty dla uśmiechu i twarzy
  •  Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych
  •  Większy komfort bez użycia ligatur
  •  Brak ekstrakcji zębów i wyciągów zewnątrzustnych w większości przypadków
  •  Łatwo utrzymać czystość aparatu
Damon - Efekty leczenia
POCHWAL SIĘ SWOIM UŚMIECHEM

Nadzwyczajne rezultaty.

Stały aparat ortodontyczny nie musi już oznaczać niewygody, dyskomfortu i ust wypełnionych metalem. Damon Clear™ jest częścią Systemu Damona®, całkowicie nowego podejścia do leczenia wad zgryzu. System Damona to kombinacja zamka bezligaturowego ze specjalnymi drutami z pamięcią kształtu, dzięki czemu przesunięcia zębów następują szybko i wygodnie, a rezultaty w zakresie zapewnienia pięknego uśmiechu i poprawy wyglądu twarzy są spektakularne. Już czas zobaczyć aparaty ortodontyczne w zupełnie nowym świetle. Z Damon Clear™ możesz cieszyć się pięknym uśmiechem zarówno w trakcie leczenia jak i w kolejnych latach.

PRAKTYCZNIE NIEWIDOCZNE

Jeśli zdecydujesz się na Damon Clear, ludzie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że nosisz aparat ortodontyczny. Inne tak zwane „przeźroczyste” aparaty mają widoczne części metalowe lub elastyczne ligatury, które mogą zżółknąć w trakcie leczenia i gromadzić bakterie. Natomiast aparaty Damon Clear są dyskretne, łatwe do utrzymywania w czystości i odporne na powstawanie plam i przebarwień.

ZWIĘKSZONY KOMFORT

Zamki Damon Clear są niewielkie i mają gładkie krawędzie, dzięki czemu nie podrażniają tkanek miękkich jamy ustnej. Badania kliniczne wykazały, że terapia z udziałem Systemu Damona zapewnia większy komfort niż leczenie prowadzone z udziałem tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

MNIEJ BOLESNE LECZENIE

Zastosowanie w systemie Damona małych sił w połączeniu z systemem niskiego tarcia zaowocowało skróconym czasem leczeniem przy jednoczesnym zmniejszeniu bólu odczuwanego przez pacjenta w porównaniu z innymi systemami zamków.

 Damon Clear5

 

 

Czym wyróżnia się System Damon?
Zamki bezligaturowe nie muszą być dowiązywane i są łagodne dla zębów oraz tkanek. Druty wysokiej technologii z pamięcią kształtu szybko przesuwają zęby oraz wymagają o wiele mniej regulowania. Klinicznie sprawdzony sposób leczenia, który wyrównuje zęby delikatniej i pozytywnie zmienia estetykę twarzy, w większości przypadków bez ekstrakcji  i bez aparatów rozrywających szew podniebienny.
Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych
Z systemem Damona czas leczenia w przeważającej liczbie przypadków jest krótszy niż przy typowych zamkach. Krótszy czas leczenia oznacza mniej wizyt i szybciej piękny uśmiech.
Piękny uśmiech i piękny wygląd twarzy
System Damona stosuje unikalną filozofię leczenia  wychodzącą poza proste zęby w celu stworzenia szerokich, pięknych uśmiechów. Takie podejście do leczenia bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej.
Doskonały komfort
Minęły już czasy kiedy leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. System Damona działa poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na Twoje zęby przesuwa je w przyjemny sposób.
Prezentacja Systemu Damon

 

Prezentacja przedstawiająca przebieg leczenia ortodontycznego z zastosowaniem systemu Damon w porównaniu do przebiegu leczenia z zastosowaniem zwykłych zamków ligaturowych.


APARATY ORTODONTYCZNE STOSOWANE W NASZEJ KLINICE
Invisalign straightens teeth using a series of nearly invisible, removable corrective braces that are custom-made for your teeth.
System Damona to unikalna filozofia leczenia, która kreuje szerokie, piękne uśmiechy.
Only braces on the market that are so carefully and precisely adapted to the individual physiology of the patient’s teeth.
Clear Aligner is an innovative method of correcting malocclusion by means of transparent biocompatible splints.